Këshilla/Blog

Isa 08.08.2019

Pershendetje ! Jam 27 vjec kam gati 3 vjet qe po vuaj nga ankthi ne fillim mpihesha me dukej sikur do vdisja sikur kisha kancer vetem lexoja ne internet per cdo gje sa vizitohesha per nji gje dhe doktoret me thoshin je ne rregull nxirja dicka tj kam bere te gjitha vizitat ,,per 1 vit isha mire tani me eshte kthyer perseri gjendja e ankthit me shtrengon koka fort merzitem per cdo gje sguxoj te shof nji film dramatik me te semure qe vdesin se filloj behem keq,, pyes te shpise a jam mire une? Mendoj gjith kohes sikur do vdes ,, para se te me ndodhte kjo kam qene shume aktive dhe optimiste nuk po e njoh me vetem nuk di ku te drejtohem cte bej pervec shqetesimit vetejak jam duke shqetesuar dhe familjaret me duket sikur do cmendem nuk di me cte bej ???? Ju lutem me ndihmoni cduhet te bej!! ????????

  1. MD, MSc. Azra Kraja says:

    E dashur Isa,
    Te falenderoj qe na shkruan dhe me vjen keq qe po kalon nje periudhe kaq te veshtire. E kuptoj qe ankthi eshte shume shqetesues dhe eshte e veshtire ta kalosh vetem. Mendoj se eshte e nevojshme te kerkosh ndihme tek nje mjek psikiater, nje psikoterapist/psikolog, nese ke mundesi tek te dyja per te marre trajtimin e duhur. Jam shume e bindur qe shqetesimet ne lidhje me semundjet e tjera si edhe vdekjen jane te lidhura me ankthin, prandaj do te ishte mire te trajtoje origjinen e shqetesimit. Uroj te ndihesh me mire se shpejti!

  2. Anonymous says:

    Faleminderit doktoresha per prgj ju uroj shendet !!

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.