Këshilla/Blog

Besi 09.09.2019

Qkemi jam nje djal 21 vjeq kam pasur shum merzira me te dashuren dhe nje dit shkova te pi kafe me nje shok dhe kujtova se u shkeputa nga kjo jet spese duke folur un nuk dija se pse Po folshin dhe pse jam aty me filloj zemra me filloj duke te mos ngihesha frym dhe shkova shpi dhe u shtriva tani qe 2 muaj me duket sikur nuk Po di qka Po bej spese nje nat para se tme nodhte kto gjera un piva shum birra dhe marjuan dhe nuk e disha se ku ndodhem as qka Po baj kisha frig sikur nuk do te kthehesha me sikur isha dhe prap tani keshtu ndodhem ju lutem me ndimoni dhe me thoni nese Po e kalon kush kete gja

 1. Anonymous says:

  Fiks si ti jam birra kom perdor shum marihuan naj her edhe kom pas probleme me te dashuren indentik sikur ti qka tkisha propozu un esht masi edhe un jam sikur ti mos lexo kurgjo rreth ankthit hiq as smujave tjera se veq i shtin ne kok pa nevoj edhe te doket qe edhe ti vuan njejt se qka lexon hiq mos u merr me ata , jetoje jeten qysh e ki jetu ma perpara shlir se sen nuk pot bajke mu zdi sa her mu ka dok qe deka sen sum bani ma jam tu dal shlir veq jam ti perdor do hapa qe mkan nimu shum Stres menagment , dhe adaptoll 300mg 2copa ne dit nga te dyjat per 3 muaj rresht mi perdor te un jan ba gati dy muaj dhe shum mir jam , po ti fol me naj doktorr a ti kish propozu edhe ty qito hapa sikur mu , po ni sen du me ta than sa ma shum i man ment tek aj qaq ma gat shkon , shlir jeto se bash kurgjo hiq nuk ka met ba vaki , klm shok

 2. MSc. Enkel Bulica says:

  Të përshendes Besi dhe të falenderoj që na je drejtuar tek nukjevetem. Kjo shkëputje që ti përshkruan dhe një ndjesi të mos qenit brenda realitetit, ndodh zakonisht kur ndihemi tepër të ngarkuar emocionalisht dhe po ashtu është një mënyrë për të mos ta ndjerë dhimbjen emocionale që mund të ndjejmë. Sigurisht dhe alkooli e marihuana ndihmojnë për ta theksuar dhe më tej këtë ndjesi të shkeputjes nga realiteti. E kuptoj që ndihesh shumë i frikësuar dhe sikur je një person i ndryshuar, ama ky është thjesht një përjetim. Ti je po i njëjti person I cili po kalon një situatë të vështirë me të cilën nuk di si të përballesh. NJë mënyrë për ta lehtësuar këtë gjendje është ta lejosh veten të ndjesh, pavarësisht se këto ndjenja mund të jenë të dhimbshme.
  Nëse dëshiron, mund të flaism më tej për mërzirat me të dashurën të cilat duket se të shqetësojnë më tepër për momentin.

  Gjithë të mirat
  Enkeli

 3. Besi says:

  Faliminderit shum te gjithve se me vet qe te kuptoj se do me kaloj un jam nje njeri shum i ndjeshem dhe gjith merzit i kam mbajtur merenda vetes deri sa me ndodhi kjo tan nuk mundem as te jap dashnin qe kam dhan dhe kur vjen mremja me duket sikur nuk jam une aj si Po veproj ne at qe Po bej faliminderi do te ndaj shum e shum gjera me ju spese kam shum per tu then

 4. A.M says:

  Nuk je i vetmi Besi , un jam 17 vjece qe 1 vit qe jam kshu , edhe un jam njeri i ndjeshem per cdo gje prekem shpejt dhe e mbaja ne brendsi por u bera kshu me ankth mendoja qe me kaloi por jo ende jam njejt , mos u merzit beso ne zot dhe thuaj me vete qe do ja dal sepse kjo me te vertet ndihmon , mundohu qe te largosh mendjen nga gjerat te keqija edi se e kemi te veshtire por me se miri kur mundohesh vet me beso , gjitha te mirat dhe shpresoj qe te na kalon gjithve kjo gjendje e keqe .

  1. Besi says:

   Mir po un mundohem qe te kaloj kto strese thom nuk do i fus vetes merzi as nuk do menoj se do me ik truri por nuk me vijen asni me nimi kujtoj lur te mendoj se do bej ket me ik prej mendesh nuk mundem ta bej sme
   Vjen edhe keshtu jam shum i trishtuar

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.