Këshilla/Blog

Shsh 09.09.2019

Pershendetje. Deshta te pyes sepese jam ber shum merak , jam nje vajze 19 vjeqare dhe jam e virgjer qe nga mosha 12 vjeqare e kam pasur ciklin por ne menyr te qrregullt . U ben disa vite dhe ende nuk me eshte rregulluar ka plot 60 dite qe nuk me ka ardhur cikli. Cdo dite kam shum sekrecione te bardha ,cdo dite, kam ber ultraza dhe mjeku me ka then qe i kam ne rregull vezoret. Pastaj kam qime shume ne trup edhe ne stomak edhe ftyres. Edi qe nuk e kam te trashegueshme sepse asjneri prej prinderve nuk ka shum qime por mos eshte nje qrregullim hormonal apo prania e androgjenve me shum qfare me keshilloni te bej ? Gjithe te mirat..

  1. Dr. Elinda Gjata says:

    Pershendetje
    Nganjehere me ultraza nga barku, nuk duken shume qarte vezoret. Por eko vaginale nuk ben dot se je e virgjer. Keshtu qe, ndoshta duhen bere analizat hormonale, por ne konsulte me mjekun, qe te te tregoje ne cfare dite te ciklit t’i besh.
    Mos u shqeteso, nuk eshte gje e jashtezakonshme.
    Gjithe te mirat!

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.