Këshilla/Blog

Jetaa 11.09.2019

Pershendetje,,dr i nderuar, jam 40 vjeqare, qysh para 15 vite e mashum kam problem me midis dhe qaf kam ber CD dhe mjekj me tha qe unaza ne boshtin kurrizor ka marr form po ashtu edhe ne qaf dmth tash un edi problemin tim ,por para 5 muajve kam problem me kemb ne fillim kisha dhimbje gjat nates mashum kur u shtrisha ne shtrat dhe nuk mundesha me fjet perj dhimbjeve.po ashtu kisha edhe veshtirsi ne ecje me shterngojshin , mjeku familjar me tha te shkoj te neurolugu se harrova me cek qe un jetoj ne gjermani qe 1 vjet dhe neurolugu me beri disa analiza me gjilpera me disa rryma dhe tha qe nga ana neurologjike tha gjithqka esht ne rregull prap shkova te mjku familjar e me beren disa analiza than qe ki munges te hekurit dhe te kripes dhe me dhan tableta per hekur dhe kripen me perdor mashum dhe do tableta per qetsimin e kembeve dhe tash jam me mir a ka mundesi. Te ket qen ky problemi apo ka diqka tjeter po harrova edhe diqka qe un problemin ekam edhe te mbathjet te rrafshta nuk munden me hec vetem me pak take.nuk edi sa mundeni mem kuptu sa ekini te kjart tekstin tim por flm shum nga ju.

  1. Dr. Adelina Nikolla says:

    Pershendetje,
    Ne lidhje me shqetesimin tuaj do ju thoja qe perderisa analizat tregoj keto rezultate atehere shkaqet e ketyre dhimbjeve jane po ato qe ju kane then mjeket per te cilat ju dhe po mjekoheni. Gjithashtu keto shqetesime mund te vij dhe nga venat varikoze apo varicet sic quhen ndryshe. Qendrimi i gjate ne kemb dhe ndryshimet e motit i shtojn pak keto si shqetesime. Por perderisa ju jeni me e qete do te thote qe shkaqet e ketyre dhimbjeve jane mungesat e mineraleve te ndryshme.
    Ju uroj dite te mbare!

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.