Këshilla/Blog

Romel 11.09.2019

Pershendetje,
Prej disa muajsh kam problem me frymarrien edhe dhimbje ne kraharor, ne shpin edhe ne krahun e majte. symptomat intesifikohen ne sfrocim( ngjitje shkallesh , vrap etc) Kurse persa i perket dyspneas esht konstante dhe kam shum gas qe ngjitet nga stomaku .kam bere disa électrocardiogram dhe résultati esht i rregullt. Me vone kam ber Stress test vo2 , echocardiogram , holter per 24 ore , scanner ne kraharor , analiza gjaku , edhe ska pasur asnje gje per tu sinjaluar pervec mungese ne vitamin D dhe disa extrasystole pergjat holter. Pi duhan prej disa vjetesh (15). Doja tju pyesja nese ka ndonje mundesi qe te kem angina edhe te gjith testet mos ta Demostrojne? Dhe ka mundesi qe aritmia te krijohet nga nje problem tjeter pervec zemres ?? Jam diagnostikuar per ankth edhe me kan thene qe nuk vuaj. Cfare kontrolli mund te bej sepse dhimbja edhe frymrarrja Po me limitojne ne jeten e perditeshme , faleminderit per pergjigje.

  1. Dr. Adelina Nikolla says:

    Pershendetje,
    Ne lidhje me shqetesimin tuaj do ju thoja qe perderisa analizat dhe ekzaminimet ju kane dal normale atehere nuk keni ose te shqetesoheni. Mosha juaj e re gjithashtu esht favorizuese qe keto shqetesime nuk vijn nga ndonje problem madhor. Do ju keshilloja qe te konsultoheni me nje mjek specialist Gastro-Hepaolog dhe te shifni mundesine qe te beni nje fibroskopi. Sepse keto shenja qe ju referoni mund te vijn dhe nga probleme me stomakun por qe duhet konsulta me specialistin qe ti evidentoj tamam.

    Ju uroj dite te mbare!

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.