Këshilla/Blog

Ela 09.09.2019

Pershendetje doktoresh e nderur se pari desha te ju falenderoj qe gjeni koh per ne,ne kemi nevoj per ju . Ateher un jam nje vajz ne moshen 42 vjeqare jam e martuar para 1 viti ,por problmi esht qe un nuk kam kryer mardhenje me burrin ashtu qysh duhet te hambsh vergjerin shkaku qe un ndjej dhimbje kemi provuar disa her por un njejt me dhimbje . Por tash un mashum ndjej frig ankth mendja me rrin duke menduar si hyn penisi ne vagin dhe un ndjej shum ankth ne at moment, kam qen te gjinekolugu me ka dhen disa tableta bimore per epshin dhe nje lubrifikant fertil save plus me aplikator ,por un kam problem edhe me hormone hyperprollaktinemi ekam te lart por un perdori tableta Dostinex dhe tash esht prolaktina normale . Ju lutem te me ndihmoni ta bej zgjidhjen sa me shpejt ose ku te drejtohem un dua edhe un te jem si nanat tjera te filloj jeten te mbesi shtatezan. Faleminderit nga ju pres pergjigje sa ma shpejt ju lutem.

 1. Anonim says:

  e dashur te gjitha femrat ne fillim kan probleme po ju keshilloja qe te provosh sa me shpesh dhe me kalimin e kohes do te hiqet dhimbja dhe do kesh shum knaqesi shpresoj te kalosh sa me mir dhe mos u shtrengo gjat aktit sepse e ben me te veshtir kalo mir

 2. Dr. Elinda Gjata says:

  Pershendetje,
  Me vjen keq qe ne kete moshe ndiheni keshtu, por nuk jeni e vetmja. Gjithsesi, ankthi dhe frika menaxhohen nga psikologu. Ti nuk ke as defekt fizik, as ndonje problem derisa gjinekologu nuk ka pare ndonje problem. Prolaktina nuk ndikon te marredhenia, por ne shtatzani apo ne vonesen per te krijuar shtatzani. Per kete, serish duhet te konsultoheni ngushtesisht me gjinekologun (per nderrimin e terapise) sapo te kalosh kete pengesen qe ke.

  Gjithe te mirat!

  1. Ela says:

   Flm doktoresh e dashur per keshillat e tua, por te lutem si mund te bisedoj me psikolugun aka mundesi ndonje nr telefoni per me kontaktu se un jetoj ne gjermani qe 1 vite gjuhen nuk edi per me bah vizit te psikolugu E vetmja gjë esht qe un te kontaktoj permes. Telefonin ose per ndryshe dot vin dit te keqija per fatin tim ?ju pershendes flm shum nga ju

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.