Këshilla/Blog

Adelina 14.06.2023

Flm shum psikologe Becerri per pergjigjen tuaj…po une isha ketu ne zurich te neorogolet me te mir te specialista per sy vesh kok te gjitha me kan dalur mir neorologu me tha 99%e ki emocionale…une e kam verejtur kur tkam shum shtres ose merzi frik automatikisht ma kap veshin dhe koken…prandaj e bere kete pytje te ju sepse sdi qfar te bej me shum kur jam mir nuk e kam qfar mendoni ju psikologet per kete…?

 1. Çeliku says:

  Çfarë të kanë sugjeruar mjekët në

 2. Uarda Beçerri says:

  Faleminderit Adelina qe na shkruajte serish.

  Me vjen mire qe jeni mire nga ana shendetesore sipas vizitave qe keni kryer me specialistet.
  E kuptoj qe ju e lidhni gjendjen tuaj me shkaqe emocionale duke qene se nisni ti ndjeni kete shqetesime kur jeni ne nje situate qe ju shkakton stres dhe merzi dhe mund te ndodhe qe te jete edhe si pasoje e saj.
  Une uroj qe merzite dhe situatat stresante qe ju keni te jene te menaxhuara nga ju dhe shpejt te kapercyeshme.
  Ajo qe do sugjeroja si fillim eshte rritja e kujdesit per veten, te paturit te nje rutine te shendetshme, aktivitet i mire fizik, kontakt sa me shume me natyren, kontakt me njerez te afert qe te bejne te ndjehesh mire, hidratim gjate dites dhe aktivitete qe te dhurojne kenaqesi duke i dedikuar keshtu nje kujdes te vecante vetes.
  Gjithashtu, une do ju ftoja te konsideronit nje vizite me nje psikolog, te ndani nga afer shqetesimet tuaja dhe te merrni nje ndihme me te specializuar dhe qe mund te ndihmonte gjendjen tuaj.

  Une ju falenderoj dhe uroj te degjohemi serish.
  Uarda

 3. Ankth apo Depression says:

  Faleminderit e dashur psikologe per pergjigje une kam mar ndihm edhe nga psikiatei kam perdor teprapi 1 vit ato shqetsimet e medha tani si kam…por e kam shum veshtir ta menagjoj shtresin i kam dy femi e djali i madh 7 vjeqar me autizem vuj shum prej qe e ka diagnozen une kam ndryshuar shum kam shum vuajtje nshpirt pastaj me duhet te kem shum energji per te…kur te merzitem shum qe skam fuqi ntrup me…pastaj me kap ajo dhimbje ktu me kan then migren ose nga shtresi i madh…Flm shum psikologe une qdo her kam nevoj per shum njerz…per psikologa per njerz positiv mundona shum me gjet forc ne vet vete edhe pse kam shum dhimbje ne shpirt.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.