Këshilla/Blog

12.02.2016

Jam nje vajze 20 vjece, kohet e fundit jeta me eshte bere teper e veshtirenper shkak te problemeve shendetsore. Jam vizituar dhe analizat me dalin cdo here mire, por un nuk ndihem mire, kam probleme me ekuilibrin e trupit, marjen e frymes, ndihem e pafuqishme. Analizat me rezultojn ne rregull, dhe me thone shpesh se e kam psikologjike. Me duket sikur spo jetoj jeten time vetem per shkak te ktyre problemeve.

 1. Ona says:

  Pershendetje,
  Ky eshte nje problem qe kam pare edhe tek 2 mikeshat e mia. Eshte stres, dhe i ndodh shume njerezve. Stresi vjen i akumuluar, ose i momentit, perpiqu te kuptosh se cfare te shqeteson. Te rekomandoj te fillosh shetitjet, yoga, aktivitete fizike pasi te ndihmojne ne nivelin e stresit. Gjithashtu i foluri me miqte te ndihmon shume.
  Nese tregohesh e forte, do te kaloje shume shpejte.

 2. Mendimtari says:

  Fillo të merresh me sport, vrap, hobi që mund të kesh. Kështu bëhesh më pak e stresuar dhe je super 🙂

 3. Dr. Eljona Dine says:

  Pershendetje!
  Nga ato pak shqetesime qe ju paraqisni mundet qe ky problem te jete dhe psikologjik, nje gjendje e mundshme ankthi ose stresi te ndikuara nga stili I jeteses. Per kete ju keshilloj te konsultoheni me nje psikolog.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.