Këshilla/Blog

Rigoni 09.07.2024

Pershendetje
Jam nga Shkupi dhe vuaj nga ankthi gati 1 vit dhe sulmet e panikut disi kam arritur ti menaxhoj por deshta tju pyes juve qe keni ankth a ju ndodh qe te keni ndonjeher pulsim ne lukth per disa sekonda pastaj kalon por me tremb shum si simptom kam bere gjitha analizat me kan dalur mir duke filluar nga zemra , eko e barkut , incizime te kokes , analiza gjaku tiroide gjitha dalin mir por un perseri ndjej lodhje ,keputje ,dhimbje mbrapa koke, zhurm ne vesh , therrje ne zemer , dhimbje lukthi ,pulsim ne lukth etj a jan te gjitha kto simptoma te ankthit
Ju falemunderit

 1. Nuk Je Vetem says:

  Përshëndetje Rigon dhe faleminderit që na ke shkruar.
  Simptomat e përshkruara si pulsim në lukth dhe dhimbje koke mund të jenë shenja të ankthit dhe sulmeve të panikut. Me analizat që ke bërë dhe janë të rregullta, të këshillojmë të konsultohesh me një psikolog për trajtimin e ankthit. Terapitë si terapia kognitive-biheviorale dhe teknikat e relaksimit mund të ndihmojnë shumë.

  Më poshtë po të dërgojmë linkun e një video ligjërate mbi simptomat dhe menaxhimin e ankthit, të përgatitur nga një nga ekspertët e faqes.

  https://www.youtube.com/watch?v=UK0Q-HP–Rs

  Na thuaj, të lutem, nëse videoja ishte ndihmuese për ty.

  Gjithë të mirat,
  Stafi i Nukjevetem

 2. Pershendetje says:

  Pershendetje Rigon dhe une vuaj nga ankthi nga 4 vite dhe kam pulsim ne lukth dhe ne gjithe teupin ndonjeher pulsime , kam bere analizat me kan dal mire , nuk edi si ta ndaloj kete puls

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.