Këshilla/Blog

11.02.2016

Prsh, un kam 10 muaj qe jam ne nje lidhje serioze me dike. Si cdo fillim cdo gje ishte sh bkr me ato konfliktet e veta si cdo histori.. Tani kto 2 muaj e fundit ai ka shfaqur nje personalitet komplet tjeter qe un spo arrij ta kuptoj edhe e keqja esht se as ai vet nuk mundet.. Ai ka 3 her qe ven dor mbi mu, edhe tjetersohet komplet ben disa veprime te cuditshme sillet sikur sme njef,fillon ben presjone nga me te ndryshmet,ofendon etj. pas 30 min ai me perqafon krejt paprit e kerkon Falje. Un e dua pafund ate me shum se veten time. Edhe ai me do pafund edhe kte gje ma ka vertetuar ne shum situata personale qe kan ndodhur. Un thjesht spo e kuptoj ate qe po ndodh kto koh. Me thot qe sdo bej me ashtu sepse ti se meriton edhe ben prap. Nuk di si te veproj

  1. inna says:

    Foli edhe njehere kur te jete i qete.. i thuaj qe nese e perserit do i japesh duart.. dhe jepja nese rindodh… nuk do ndryshoje me kurre!

  2. Orjola Pampuri says:

    Pershendetje
    Persa I perket historise qe ke pershkruar, mund te them qe eshte nje histori ne fillimet e saj, pra ende ne embrion, pasi 10 muaj nuk mjaftojne per te njour e konsoliduar nje lidhje e nje ndjenje, gjithsesi jane shume pak njekohesisht, per te falur gjeste te tilla si ofendime e dhune. Megjithate une do te te sugjeroja qe ti te komunikosh me te kur ai te jete me I qete, per te kuptuar me mire ndryshimet e humorit te tij, te cilat mund te jene per shume arsye, te cilat ti duhet ti njohesh me qellim qe te marresh masa apo te veprosh ne kohe. Fakti qe ti e do do te te ndihmoje qe te kuptosh me shpejt arsyen e sjelljes se tij. Mos harro qe dhuna eshte e patolerueshme, dhe nuk ndodh kur ne mes është dashuria. Mos hezito te pyesesh perseri!

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.