Këshilla/Blog

ajla 09.07.2024

pershendetje kam me shum se tre vjet qe kam tropocide te lartra me shum se 600 perdor vetem aspirinen kam kuruar feritinen e kisha te ulet ta esht mire por trompocidet vazhdojn te jen te lartra bej ne dy tre miaj trompocide ne lame por nuk kane rene asjer posht 500 ju lutem me ketheni pegjigje se jam ne merak se po mos me shaqet dicka tjeter se u bene 3 vjet

 1. Dardan Kocinaj says:

  Përshëndetje,

  Faleminderit që na ke shkruar.

  Trombocidet e larta (trombocitoza) mund të kenë disa shkaqe dhe është e rëndësishme të shqyrtohen faktorët që ndikojnë në këtë gjendje. Duke pasur parasysh që ke përdorur aspirinë dhe ke trajtuar ferritinën të rekomandoj të vizitosh një mjek specialist dhe të bësh analiza të mëtejshme për të identifikuar shkakun dhe për të marrë trajtimin e duhur.

  Gjithë të mirat,
  Dr Dardani

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.