Këshilla/Blog

Mitra 02.07.2024

Pershendetje si jeni , dashta me ju pyt diqka rreth mitres. Kur kam qen ne kontrolle fillimisht me kan than se e kam mitren me AVF qe saksisht nuk ma ka spjegu se qka eshte edhe me septum a eshte e njejta gje apo kan dallim mes vete sepse vertet jam merakos per mos mbetje te shtatzanise, dashta edhe nje pergjigjje me dite a ka gjasa me mbajt beben deri ne fund apo pa nderhyrje ka gjitomon aborte sepse e kam pas nje abort spontan por nuk kom pervu perseri per shtatzani ? Faleminderit.

  1. Premtim Gojani says:

    Pershendetje dhe faliminderit qe jeni drejtuar faqes tone.
    Avf eshte nje pozicioni i mitres dhe nuk ka ndonje rendesi te vecante. Por, nese ju kan thane se keni septum ateher duhet te beni nje HSG (video te trupit te mitres dhe kanaleve) te verifikohet nese behet fjale per septum. Ne cdo rast ate duhet larguar, nuk eshte dicka e rrezikshme dhe mos u shqetesoni.
    Gjithe te mirat,
    Dr Premtimi

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.