Këshilla/Blog

Vajzë 20.09.2022

Pershendetje! Jam vajze 21 vjece. Kam dy jave qe ne vagine me kane dal disa si copeza lekure te bardha. Shkova te vizitohesha me tha doktoresha se dyshon te jene HPV condyloma.
Doktoresha me beri dhe analiz te sekrecioneve dhe doli qe kisha myk dhe kam marre mjekim
meliora (ovul per perdorim vaginal) dhe fungus
(kapsul nga goja). Supozohet te spastrohem njehere nga infeksionet e mundshme dhe te bej nje Pap test. Une dua te di
1-Si ka mundesi qe me kane dal tani kondilomat kur une kam 2 muaj pa kryer mardhenie seksuale ?
2- ovulen meliora e vendos ne vagine por ajo shkrin dhe nje pjes e mire del jashte ne forme sekrecioni. Eshte ok kjo?
3- Nqs kam vertete hpv a mund te jete nje shkak ky per mykun e formuar ? (Sepse une kurre nuk kam pasur myk me perpara)
4- A do te me ikin kondilomat dhe mund te jene ato shkak i dickaje tjeter dhe jo SST ????
Ne pritje te pergjigjes tuaj

  1. User25 says:

    Pershendetje…. Jam nji djal 25 kam 7muaj me dhimbje te vazhdueshme te testikujve kam persorur ciprofloxacin por nuk jam permisuar… kam shenja damaresh te fryer ne pjesen e testikujve dhe probleme me urinen …. Mund te jet shenj kanceri ose ndonje gje e ngjashme??? Mirnjohes per pergjigje flm.

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.