Këshilla/Blog

enerea 19.03.2024

rshendetje si jeni doktoresha !
Shqetesimi qe un kam lidhet me kruarjen e komplet trupit , kam bere analiza te 1. tiroide , 2. semundjes autoimune,3.provat e melcis dhe hepatiti , 4. veshkave , 5.vitamina D , 6. sheqerit ne gjak , 7.gjak komplet dhe me kane dale mire.Mirepo kam 6 muj me kruarje .Kam kruarje komple trupi qe nuk le shenja,nuk me behen as kokrra as pucra asgje thejsht kruarje por e besdisshme. Kur pi ilac levocetirizine ajo me qeteson.Duke marr parasysh faktin qe levocetirizina me qeteson kruarjen mundet te jete alergjike? Dhe dicka te lutem duke lexuar per kruarjen nje nder shkaqet thuhej per kancerin, ishin disa thoje kanceri si i pankreasit, melcise, lekures dhe gjirit qe jepnin kruarje trupi.Te lutem doktoresha mundet qe kruarja ime te lidhet me kancerin pasi jam trembur shume. Kam shum merak pasi dhe nje i afermi im ka vdekur nga kanceri pankreasit dhe kur lexova tek shenjat e pankreasit thonte kruarje trupi. Te lutem me jepni nje keshille nga se mundet te me vije dhe cfare te bej ku te drejtohem , pasi vajta tek mjeku alergjis dhe me dha ato analizat me bere dhe me dolen mire. Te lutem me jepni nje mendim nga se mundwt te vij dhe a esht rrezik kanceri jam 28 vjece .

 1. Anonime says:

  Përshendetje Enerea shpresoj të kaloj kruarja.
  Mir do ishte të bëje një konsulltim me Dr e lekures për problemin por edhe nga ushqimi mund t’a kesh
  mos dil shum në diell mos të ka picku diqka a ke
  vrejt ndonjë gjë ti pijet energjike të gazuara me një
  anë ato s’jan aspak të mira dhe për ushqimin mbi gjithçka konsulltohu me Dr e lekures shëndet ty

 2. Vale says:

  Pershendetje kam vajzen 5 vjeqare pi bin flokt vende vende ,kam pas te mjeku ja ka qit do krema po nuk po shoh ndryshin .analizat mir i kan dal tu kisha lut ni pergjegjje nese asht e munder qfar te perdori qe ti ndalen mos ti bin jam shum keq si nan kur e shoh se qdo dit i bin flokt,

  1. Nuk Je Vetem says:

   Pershendetje Vale,
   Renja e flokeve vende- vende mund te jete pasoje e shkaqeve te ndryshme. Kishte me qene mire qe te hulumtohet per ndonje inflamacion (akut/kronik),te vizitohet te Dentisti, te ekzaminohet statusi hormonal, etj. Duhet te paraqiteni te mjeku juaj familjar ne menyre qe te ju udhezoj per egzaminime shtese.
   Dr Dardan Kocinaj

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.