Këshilla/Blog

Era 21.05.2024

Jam era 29 vjece. Kam 3 dite qe kam lindur dhe ne diten e dyte te lindjes pesova nje ndjesi emocionale te cuditshme dhe te renduar.filloi me marrje mendsh dhe humbje ekuilibri.lindja ishte natyrale, me vone me filloi nje dhimbje e pashpjegushme mbas koke dhe humbja e ekuilibrit qe vazhdon,gjithashtu dhe mos perqendrimi i syve per te bisetuar me te tjeret,me duket sikur syte nuk i mbaj dot hapur dhe motra here mbas here me thot ti shof syte e zmadhuar si te kesh kaluar nje traume.nuk di sa e vertete mund te jete kjo apo nese kam kaluar vertete nje traume post lindje me pasoja. Theksoj qe keto dite me eshte rishfaqur ankthi qe kisha 1 vit e gjysem qe e kisha heq qafe.ju lutem me ndihmoni te kuptoj dhe te veproj ne kohen e duhur.faleminderit

 1. Përshëndetje, faleminderit që kontaktuat me faqen tonë! Është e vërtetë që lindja mund te
  përjetohet si një proces traumatik për gratë, dhe mund të shkaktojë ankth dhe simptoma të tjera
  nga më të ndryshme. Simptomat që tregoni ju mund të lidhen me ankthin, por mund të kenë dhe
  arsye të tjera të shëndetit fizik.
  Prandaj do ju sugjeroja që t’ia thoni mjekut që ju ka ndjekur gjatë shtatzënisë ose të vizitoheni në
  një mjek tjetër.
  Gjithë të mirat,
  Veronika

 2. Eri says:

  Kjo me ka ndodh edhe mua
  Un jam mashkull
  Si veprove ti a i shpetove kesaj gjendje

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.