Këshilla/Blog

Isa 25.09.2019

Kam probleme te theksuara me strresin
Ju lutem me ndihmoni si mund ta kaloj cdo gje pa u strresuar kaq shum
Dua tjem e qet po nuk ja dal
Dhe mendoj cdo gje te keqe ti bej vetes ne nje far menyre nk e dua m veten time

 1. Era says:

  Edhe un kam te njejtin problem si ty cdo gje e marr me frik me shume stres nuk e di si mund ta kaloj kte situate , kam perdorur çajra bimore per qetesim por stresi me ka prishur komplet gjendjen mendore

  1. Isa says:

   Nuk e di pse po ndihem sikur skontrrolloj me veten sikur sjam un
   Ca nuk mendoj dmth

 2. Isa says:

  Me duket sikur sjam un
  Nuk di te kontrrolloj veten

  1. Era says:

   Un kam shume her rrafje zemre te shpeshta , nuk e di nese ti ke bere vizita analoza je kontrolluar ?

  2. Era says:

   Edhe un kam kaluar nje periudhe shume te madhe stresi saqe kam ren 7 kile dhe nga dobesia me bie tensioni por mos mendo ti besh dicka te keqe vetes duhet te mendosh qe cdo gje eshte nga stresi merr frym them dhe mendo gjera te bukura , ashtu jam edhe un cfare nuk mendoj por mundohem ta kaloj ka raste qe behem shume keq dhe filloj qaj , ndonjeher te qash te ndihmon sado pak , doja ta dija ku jeton ne tiran ? A ke shkuar ne ndonje psikolog thjesht pee tu konsultuar ?

 3. Isa says:

  Jo nuk kam shkuar ne ndonje psikolog sepse ndodhem ne durres
  Strresi me shkaktohet nga cdo gje por jam dhe e lidhur ne te njejten koh dhe i dashuri behet teper xheloz nderkoh qe duhemi teper
  Ai vetem mendom cfar kam kaluar dhe fillon mrz un i kam anashkaluar jam teper e mrz dhe per kte kjo me streson teper jo personi por xhelozia sepse un jam koke e kemb pas atij personi

 4. Isa says:

  Ta dua dhe tkem frik se behet xheloz sepse ja dua te miren
  Ktu fillon strresimi sepse nuk di cfar zgjidhje ti jap sepse shum koh me par ja dhash por tn ka filluar prap

 5. Isa says:

  Dua thjesht te flas me nje psikolog

 6. MSc. Enkel Bulica says:

  Përshëndetje Isa, më vjen keq për gjendjen në të cilën po kalon. A mund të më thuash diçka më shumë se cilat janë gjërat që po ndodhin në jetën tënde që të stresojnë më shumë. A mund të më sjellësh ndonjë shembull? Prej sa kohësh ndihesh kështu dhe kur ka filluar kjo gjendje, nëse të kujtohet diçka specifike.
  A ke provuar ndonjehërë trajtimin me terapi psikologjike?
  Në pritje të përgjigjes tënde,
  Gjithe të mirat
  Enkeli

  1. Isa says:

   Gjat gjith kohes jam e trresuar kur me kap strresi me rreh zemra shum shpejt
   Kjo gjendje ka filluar rreth 4 vitesh 2 vitet e fundit i kam kaluar shum ne strres
   Nuk kam provuar trajtime me psikologe do me duket sikur do flas kot e sdo me degjoj

 7. Niki says:

  Jam 63 Vj. Stres kam prej moshes 22 e deri tani stresi perseritet gjdo 3vjet

  1. Nuk Je Vetem says:

   Pershendetje dhe faleminderit qe na keni shkruar. Per te marre nje pergjigje nga nje prej eksperteve tane ju ftojme ta ndani shqetesimin tuaj me ne duke krijuar nje pyetje te re dhe jo si koment pasi vetem ashtu mund te merrni pergjigje prej eksperteve te faqes.

   Gjithe te mirat,
   Stafi i nukjevetem

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.