Këshilla/Blog

Alina 15.05.2023

Pershendetje, dua te cek problemin tim qe se kuptoj as une. Kur eshte koha te me fillojne periodat ndihem ne ankth , kam nauze dhe keputje trupi, disa here edhe vjellje kam pasur. Por vetem kur kam periodat pas atyre un jam mire, them ndodh sepse kam humbur gjak edhe prej hormoneve por nuk e di a eshte e sakt.
Ndonjeher edhe naten me keputet trupi dhe djersitem , nuk e di pse me ndodh kjo. A eshte ankthi apo dicka tjeter?

  1. Premtim Gojani says:

    Pershendetje Alina dhe faliminderit qe na ke shkruar.
    Simptomat qe pershkruan dhe te cilat shfaqen ne forma te ndryshme para ciklit menstrual jane normale, ato njihen me termin PMS (premenstrual syndrome).
    Gjithe te mirat,
    dr Premtimi

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.