Këshilla/Blog

ilda 02.07.2024

Pershendetje Dr ! kam nje shqetesim ne lidhje me cilklin . Jam 36 vj che keto 2 vitet e fundit kam pas cregullim te ciklit njehere mu vonuan 6 muaj tani kam 3 muaj qe me jane vonuar. kam bere prolaktinen me doli 10.2 , bera eko e me tha doktoresha qe ke kiste ne anen e djathte me dha njekim kirokomplex . kam merak per ndonje menopause te hershme se kemi 2 gati qe tentojme dhe per shtatzani , burrit i kane dale ne rregull , si duhet te veprej . Kam shkuar dhe ne doktor tjeter  dhe me dha per te rregulluar ciklin siofor 500 por akom a sme ka ardhur cikli, kam 1 muaj qe pi ilace e asgje . Pres nje pergj ju lutem se jam ne merak

  1. Premtim Gojani says:

    Pershendetje Ilda, dhe faliminderit qe jeni drejtuar faqes tone.

    Ju sygjeroj si fillim ta beni nje status hormonal ne diten e 2 te ciklit menstrual, dhe pastaj te konsultoheni me nje Gjinekolog qe mirret me Infertilitein, per trajtim.

    Gjithe te mirat,
    Dr Premtimi

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.