Këshilla/Blog

Linda 05.09.2022

Pershendetje jam ne nje gjendje te renduar nuk me dilet askund nul flas me askend ndihem e bllokuar sikur me ka ra truri ne 0 , jam me terapi po nuk po me kalon , ju lutem me tregoni a ka te tjer qe kan qen ne kete gjendje dhe qe jan sheruar apo qfar duhet te bej un qe ta kaloj

 1. Depresionilufteeforte says:

  Ashtu jam dhe un ne te njejten situate te forte si ty ndihemi njesoj jan ne terapi prej dy vitesh nk po dal dot nga kjo lufte me veten me ankthin me depresionin po jap maksimumin tim te dal por dorezohem me duket e pamundur me duket sikur je varur ne shkemb tenton te ngrihesh larte po te lene fuqite duhet dora e zotit nje terheqje e tij do me bente ta kaloja pergjithmone kete lufte po shpresoj qe ai ta degjoj lutjenntime un nuk dorezohem deri ne fund kur te bindet zoti e te vij shpresa vdes e fundit mbaje mend kete mis u dorezo ne fund esht nje test asgje tjeter

 2. Anonymous says:

  Pershendetje jam edhe une ne kete gjendje kaq te keqe ka 1 muaj qe me ka filluar. Nuk shkoj dot as ne nje vend, nuk bej dot asgje kam dhimbje dhe mpirje te kokes, nuk me gezon asgje. Nuk flas me asnje.kujtesa me ka ikur per shume gjera nuk jam e kthjellet, me duket sikur po cmendem. O zot sa tmerr qe esht nuk po e kaloj dot. Me ka ndryshuar jeta shume per keq. Sdi nese jetohet keshtu esht e pamundur

 3. ANONIM says:

  Perzotin edhe une keshtu jam

 4. anonimm says:

  fillo hyn ne pun ose merru me naj aktivitet se me kohen kalon edhe pae po hek shpirti prej ksaj gjendje por ket pun e ka ankthi mos met lan rahat me vazhdu jeten

 5. Ardi says:

  Dhe un jam.shum rand ju lutem kalon depresioni ndoj her kam crregullim humori dhe personaliteti me thot mjeku qe 2 vjte me kaloi ndalova lexamin prap mu riktjy ne korrik po aq rand tani kam.lexam lamal clozanpine kot jam ne fund

 6. Anonymous says:

  Pershendetje ndjehem shum keq. Prej 2 muajsh nuk po bej dot jet normale. Kjo gjendje me filloj ne menyre te papritur.nuk perqendrohem dot ne gjerat qe bej. Kam humbje kujtese, dhe nese dua te kujtoj dicka me duket shum e mjergullt cdo gje. Me duket sikur nuk arrij te kuptoj ca flasin njerzit, me perpara isha shum mire, tani nuk jam me e kthjellet. Esht katastrofike kjo gjendje nuk me le te jetoj. Me gjumin kam problem te madh, nuk arrij te fle dot. Me duket sikur bej veprime jasht kontrollit. Nuk kam me ndjesin e uris ose etjes. Nuk e di cfar kam keshtu. Ju lutem mund te me thoni nese dikush ka qen ne ket lloj gjendje dhe si ja ka dal te sherohet.kam dhimbje koke. Me duket sikur nuk di te flas, me para flisja lirshem, ndersa tani nuk mundem te komunikoj me mungojne fjalet, dhe mbi te gjitha ato cka flas nuk I mbaj mend. Ju lutem me tregoni ku duhet te shkoj se spo jetoj dot keshtu.

  1. admin says:

   Pershendetje dhe faleminderit qe na keni shkruajtur.
   Ju lutem qe te dergoni pyetjen si me poshte, pasi keni komentuar te pyetjet.

   Si te krijosh nje pyetje ne nukjevetem.al

   https://youtu.be/EajeoJ96YEo

   Gjithe te mirat,
   Stafi Nukjevetem

 7. Ana says:

  Pershendetje ndjehem shum keq. Prej 2 muajsh nuk po bej dot jet normale. Kjo gjendje me filloj ne menyre te papritur.nuk perqendrohem dot ne gjerat qe bej. Kam humbje kujtese, dhe nese dua te kujtoj dicka me duket shum e mjergullt cdo gje. Me duket sikur nuk arrij te kuptoj ca flasin njerzit, me perpara isha shum mire, tani nuk jam me e kthjellet. Esht katastrofike kjo gjendje nuk me le te jetoj. Me gjumin kam problem te madh, nuk arrij te fle dot. Me duket sikur bej veprime jasht kontrollit. Nuk kam me ndjesin e uris ose etjes. Nuk e di cfar kam keshtu. Ju lutem mund te me thoni nese dikush ka qen ne ket lloj gjendje dhe si ja ka dal te sherohet.kam dhimbje koke. Me duket sikur nuk di te flas, me para flisja lirshem, ndersa tani nuk mundem te komunikoj me mungojne fjalet, dhe mbi te gjitha ato cka flas nuk I mbaj mend. Ju lutem me tregoni ku duhet te shkoj se spo jetoj dot keshtu.

  1. admin says:

   Pershendetje dhe faleminderit qe na keni shkruajtur.
   Ju lutem qe te dergoni pyetjen si me poshte, pasi keni komentuar te pyetjet.

   Si te krijosh nje pyetje ne nukjevetem.al

   https://youtu.be/EajeoJ96YEo

   Gjithe te mirat,
   Stafi Nukjevetem

 8. Esi says:

  Si jeni ju lutem mund te me ndihmoni. Kam disa koh qe vuaj tmerrsisht nga nje gjendje e renduar, nuk mund te bej dot asgje. As gjum smundem te fle. U be 3 muaj qe fle 1 ose 2 ore ne nat dhe ate e bej ne menyre te perhumbur. Me Memorjen jam shum keq. Mezor kujtoj momentet. Po cmendem. Jam ne ajer fare. Ku do gjej shpetim. Me para kisha nje jet normale. Punoja, beja shum gjera. Tani jam si e mpire nuk e kuptoj si u shnderrov keshtu. Kam frik mos cmendem

  1. admin says:

   Pershendetje dhe faleminderit qe na keni shkruajtur.
   Ju lutem qe te dergoni pyetjen si me poshte, pasi keni komentuar te pyetjet.

   Si te krijosh nje pyetje ne nukjevetem.al

   https://youtu.be/EajeoJ96YEo
   Gjithe te mirat,
   Stafi Nukjevetem

 9. Anonim says:

  Njejtin problem e kam edhe un qe 2 vite osht teper e ran veq kur jom n pun me shoqni m heket pak sa jam tu kesh po kam teper munges koncentrimi edhe kujtese qefin kurqysh hiq se kom edhe shpesh kom nis me than qe nese m shkon tan jeta qeshtu spo du me jetu as 1 dit ma shum se perime teper keq sedi qysh me kalu psikologt veq hapa palidhje met shkru sen ma shum kem nevoi ma shum me fol me dikon me u shpreh po edhe psikologt e ktuhit sjon qe t ngojn qysh duhet veq po po po perdori qeto edhe t kalon edhe sen

Ju lutemi që komentet tuaja të jenë mbështetëse dhe jo gjykuese ndaj të tjerëve. Faqja administrohet, ndaj komentet postohen vetëm pas aprovimit nga administratori.